preload
Część 1


Angielski na Szóstkę
Część 1Dla początkujących

Autor: Patrycja Obara
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
69 zł
Lesson 1: What's your name?
Na pierwszej lekcji naszego kursu nauczysz się udzielać podstawowych informacji na swój temat, na przykład jak się nazywasz, skąd jesteś, czy gdzie mieszkasz. Dowiesz się też, jak zapytać o to swoich nowo poznanych rozmówców.


Lesson 2: Hellos, Goodbyes, Greetings.
Na tej lekcji będziemy się koncentrować na tym, jak przywitać i pożegnać się po angielsku o różnych porach dnia oraz jak zapytać naszych rozmówców o samopoczucie.


Lesson 3: I'm Polish, and you?
Lekcja poświęcona w zdecydowanej mierze nazwom państw i narodowości. Nauczysz się także odmieniać czasownik "to be", czyli "być", przez osoby i tworzyć z nim pierwsze proste zdania twierdzące.


4
Lekcja 4: Jestem nauczycielką.
Lesson 4: I'm a teacher.
Na lekcji czwartej zajmiemy się w dalszym ciągu czasownikiem "to be", czyli "być" - tym razem tworzeniem pytań i zdań przeczących. Poznasz angielskie nazwy najpopularniejszych zawodów, a na deser mam dla Ciebie alfabet.
Niedostępna


5
Lekcja 5: Jaki jest twój numer telefonu?
Lesson 5: Whats your telephone number?
Jak wskazuje sam temat tych zajęć, zajmiemy się na nich numerami telefonów. W tym celu poznasz też liczby od 0 do 10. Dodatkowo dowiesz się, jak po angielsku nazywają się poszczególne dni tygodnia oraz nauczysz się odczytywać swój adres mailowy.
Niedostępna


6
Lekcja 6: To jest dom.
Lesson 6: This is a house.
Na lekcji szóstej zapoznasz się z listą najpopularniejszych rzeczowników w języku angielskim. Na ich podstawie omówimy również zasady tworzenia liczby mnogiej oraz zdania z zaimkami wskazującymi (ten, ta, to itd.).
Niedostępna


7
Lekcja 7: Która jest godzina?
Lesson 7: What time is it?
Po tej lekcji będziesz potrafił pytać o godzinę i odpowiadać na to pytanie. Poznasz też liczby od 11 do 100, a także nazwy popularnych środków lokomocji. Ponadto dowiesz się, jak zapytać kogoś o wiek.
Niedostępna


8
Lekcja 8: To jest moja papuga.
Lesson 8: This is my parrot.
Na lekcji ósmej poznasz kolejny czasownik - tym razem będzie to "to have got", czyli "mieć". Znajdziesz tutaj również zaimki dzierżawcze (moje, twoje, jego itd.). Do kompletu przygotowałam dla Ciebie listę słówek, dzięki którym będziesz mógł opowiedzieć komuś o rzeczach, których używasz na co dzień, a także o zwierzętach mieszkających u Ciebie w domu.
Niedostępna


9
Lekcja 9: Umiem pływać!
Lesson 9: I can swim!
Nowa lekcja i nowy czasownik - będzie to "can", czyli "móc", "potrafić". Dzięki słownictwu, które poznasz na tych zajęciach, będziesz w stanie opowiedzieć komuś, co i w jakim stopniu potrafisz robić.
Niedostępna


10
Lekcja 10: Zazwyczaj wstaję o 7:00.
Lesson 10: I usually get up at 7:00.
Na lekcji dziesiątej zajmiemy się podstawowym czasem teraźniejszym w języku angielskim, czyli Present Simple. Opowiem Ci o zasadach tworzenia zdań w tym czasie w I i II osobie liczby pojedynczej oraz w liczbie mnogiej. Zastanowimy się też, jak krok po kroku wygląda nasz typowy dzień - od przebudzenia, przez wyjście do pracy czy szkoły, a skończywszy na pójściu spać wieczorem.
Niedostępna


11
Lekcja 11: Jak często on chodzi do kina?
Lesson 11: How often does he go to the cinema?
Kontynuując temat z poprzednich zajęć, zajmiemy się na tej lekcji czasem Present Simple. Tym razem opowiem Ci o tym, jak tworzy się zdania w III osobie liczby pojedynczej. Dam Ci też chwilę oddechu od gramatyki - spora część lekcji poświęcona będzie słownictwu związanemu z czasem wolnym. Poznasz też nazwy pór roku.
Niedostępna


12
Lekcja 12: Poznaj moją rodzinę!
Lesson 12: Meet my family!
Na lekcji dwunastej zajmiemy się niemal w 100% poszerzaniem zakresu Twojego słownictwa o wyrażenia opisujące członków rodziny, ich wygląd i charakter. Poznasz też sposób mówienia o przynależności alternatywny do zaimków dzierżawczych (np. zdania typu: "pies mojego dziadka").
Niedostępna


13
Lekcja 13: Uwielbiam makaron!
Lesson 13: I love pasta!
Lekcja trzynasta bynajmniej nie będzie pechowa. Wręcz przeciwnie - powinna być przyjemna, a na pewno smakowita :). Krótko mówiąc, poznasz słownictwo związane z jedzeniem. Przy tej okazji pomówimy sobie także o rzeczownikach policzalnych i niepoliczalnych. Na koniec wybierzemy się na zakupy do sklepu spożywczego.
Niedostępna


14
Lekcja 14: W moim pokoju jest duże okno.
Lesson 14: There is a big window in my room.
Na lekcji tej skupimy się na opisywaniu Twojego najbliższego otoczenia, czyli domu lub mieszkania, a także poszczególnych znajdujących się w nim pomieszczeń. Pozostając w temacie kulinarnym z poprzednich zajęć, dowiesz się również, jak zarezerwować stolik w restauracji.
Niedostępna


15
Lekcja 15: Lubię słuchać muzyki rockowej.
Lesson 15: I like listening to rock music.
Lekcja, dzięki której nauczysz się mówić o swoich upodobaniach. Znajdziesz tu również słownictwo związane z obowiązkami domowymi, a także liczby powyżej 100. Na sam koniec zamkniemy tematykę kulinarną poruszaną na poprzednich dwóch zajęciach - wybierzemy się do tej restauracji, w której czeka na Ciebie Twój zarezerwowany ostatnim razem stolik.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Final test
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.