preload
Strona głównaKursyAngielski na Szóstkę › Lekcje tematyczne

Angielski - Lekcja bonusowa 1
Poziom: Dla początkujących
Autor: Patrycja Obara

Halloween, czyli strachy na lachy
Strach to na ogół nic przyjemnego. Nie lubimy się bać. Ale jest taka jedna noc w roku, kiedy zupełnie nam nie przeszkadza widok potworów, wampirów i wilkołaków, a nawet sami chętnie zakładamy maski straszydeł. Opowiem Ci dzisiaj o tym dniu - o Wigilii Wszystkich Świętych, czyli Halloween. Dowiesz się, skąd wzięła się jego nazwa, a także jakie wiążą się z nim tradycje. Poznasz też wiele mrocznych słówek, które pozwolą Ci się wczuć w atmosferę tego rozświetlonego dyniowymi lampionami wieczoru.

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 2
Poziom: Dla średnio zaawansowanych - poziom wyższy
Autor: Patrycja Obara

It must have been love, czyli czasowniki modalne śpiewająco
Czasowniki modalne spędzają sen z powiek niejednej osobie uczącej się języka angielskiego. Jest ich wiele, a ponadto każdy z nich może przybierać różne znaczenia, w zależności od formy i kontekstu, w jakim się pojawi. Okazuje się jednak, że podane w małych porcjach, czasowniki modalne mogą być jak najbardziej lekkostrawne.

Na dzisiejszej lekcji pomówimy o czasownikach modalnych w odniesieniu do przeszłości. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie aperitif, który zaostrzy Twój apetyt na kolejne porcje wiedzy.

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 3
Poziom: Dla początkujących
Autor: Patrycja Obara

Let it snow, czyli lekcja na długie zimowe wieczory
Zima bywa uciążliwa, ale potrafi też inspirować - między innymi autorów piosenek i... autorkę tej lekcji. Siedząc w domu z kubkiem gorącej herbaty i przyglądając się migoczącym za oknem płatkom śniegu pomyślałam, że warto byłoby umieć o tym wszystkim porozmawiać. Dlatego też tym razem mam dla Ciebie całą listę słówek, które pozwolą Ci opisać tę mroźną rzeczywistość. Będziesz też miał okazję posłuchać kilku zimowych piosenek.

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 4
Poziom: Dla początkujących
Autor: Patrycja Obara

White Christmas, czyli białe święta Bożego Narodzenia
W tym roku zapowiadają nam się prawdziwie białe święta Bożego Narodzenia - takie, o jakich śpiewał kiedyś Bing Crosby w piosence "White Christmas". Zanim wpadniesz w wir świątecznych przygotowań, a potem oddasz się świętowaniu i błogiemu lenistwu, będziesz miał okazję zapoznać się na naszym blogu z tradycjami świątecznymi w krajach anglojęzycznych i poznać słownictwo związane z tematem świąt. Powiem Ci też co nieco o kilku bożonarodzeniowych smakołykach i przybliżę Ci historię trzech piosenek, bez których trudno sobie dzisiaj wyobrazić ten świąteczny czas.

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 5
Poziom: Dla średnio zaawansowanych
Autor: Patrycja Obara

Nie takie czasy straszne - Present Perfect i Present Perfect Continuous
Użycie czasów Present Perfect i Present Perfect Continuous często spędza sen z powiek osobom uczącym się języka angielskiego. Na dzisiejszej lekcji postaram się nadać im bardziej ludzką twarz. Przypomnimy sobie najważniejsze informacje na temat czasu Present Perfect i omówimy zastosowanie Present Perfect Continuous w różnych życiowych sytuacjach.

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 6
Poziom: Dla średnio zaawansowanych
Autor: Patrycja Obara

Each and every use of "each" and "every"
Słowa "each" i "every" poznajemy na dość wczesnych etapach nauki języka angielskiego. Paradoks polega na tym, że często nawet wiele lat później, kiedy zdajemy kolejne egzaminy na coraz wyższych poziomach zaawansowania, ciągle mamy z tymi słówkami problem. Kiedy ich używać? Jaka jest między nimi różnica? W którym miejscu w zdaniu powinny się pojawiać? Na dzisiejszej lekcji postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 7
Poziom: Dla początkujących
Autor: Patrycja Obara

Nawiązywanie znajomości
Wakacje to najlepszy czas na poznawanie nowych ludzi - często w dalekich krajach i w innych kulturach. Tylko co zrobić, żeby uniknąć na dzień dobry kulturowej wpadki? Jak się zwracać do nowo poznanych osób? Jak zacząć rozmowę z obcą osobą w restauracji, na parkiecie lub przy barze? O czym rozmawiać, żeby przełamać pierwsze lody? Jakich żartów za wszelką cenę unikać? Jak zaproponować kolejne spotkanie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tej lekcji. Zobaczysz, wszystko pójdzie, jak z płatka!

WięcejAngielski - Lekcja bonusowa 8
Poziom: Dla początkujących
Autor: Patrycja Obara

Sztuka flirtu
Zamiłowanie do flirtu to zdaniem naukowców uniwersalna ludzka cecha. Sztukę tę uprawiają ludzie na całym świecie. Jest to oczywiście fajna zabawa, ale żeby zakończyła się prawdziwym sukcesem (a nie na przykład tym, że ktoś wyleje Ci na głowę wiaderko lodowatej wody), powinieneś pamiętać o różnicach kulturowych. Z dzisiejszej lekcji dowiesz się, jakimi zasadami rządzi się flirt w krajach anglojęzycznych, a także gdzie najlepiej szukać okazji do flirtu, jak "zagadać" (oraz jakich tekstów "na podryw" wystrzegać się, jak ognia) i jak prawić komplementy. Dzięki tej wiedzy na pewno nie zabraknie Ci języka w gębie, kiedy podczas zagranicznych wojaży spotkasz miłość swojego życia :)

WięcejInformacja o lekcjach bonusowych
Lekcje bonusowe są rozszerzeniem naszych standardowych kursów i są przeznaczone głównie dla osób, które już z tych kursów korzystają bądź zamierzają z nich skorzystać. Lekcje te dotyczą konkretnego słownictwa tematycznego (związanego np. z kulturą, obyczajami, geografią itp.) bądź określonego zagadnienia gramatycznego, nie ujętego szczegółowo w kursach standardowych.

Aktualnie lekcje bonusowe są całkowicie bezpłatne i pełnią funkcję promocyjną, zachęcając do korzystania z naszych standardowych kursów językowych z serii "Na Szóstkę".